زیبایی، ظرافت و هنر کلماتی است که شایسته توصیف محصولات دست ساز است. تولید آن ها نیازمند دستانی هنرمند، چشمانی ریزبین و عشقی مثال زدنی است و صاحب این محصولات بودن، همواره حسی متفاوت دارد.

صنایع دستی بافتنی«هنردست» بستری است برای خرید و فروش مستقیم محصولات دست ساز، توسط تولیدکنندگان از همه جای ایران.

محصولات دست ساز از زیورآلات، پوشاک و وسائل تزئینی گرفته تا سوغاتی ها، صنایع دستی شهرهای مختلف، آثار هنری و هر چیز دیگری که دست هنرمند انسان قادر به تولید آن باشد.

خرید صنایع دستی  به صورت مستقیم و بدون واسطه از تولیدکنندگان محصولات دست ساز تجربه ایست که پیش از این به آسانی ممکن نبود. «هنردست» آمده است تا انتخاب و خرید این محصولات را به تجربه ای آسان و لذتبخش تبدیل کند.


شماره تماس تولیدکننده محصولات صنایع دستی

09363823116

 

 

ویدئو هنرهای دستی صنایع دستی دوراونتاش

آشنایی با انواع هنرهای دستی و هرآنچه به آنها مربوط میشه

انواع این هنرهای دستی زیبا که خیلی‌هاشون هم هنرهای دستی درآمدزایی هستند معمولا نه فقط در ایران که در سراسر جهان محبوب هستند.هنرمندان بسیاری هم چه در کشورهای دیگه و چه در کشور خودمون با این هنرهای دستی، دست‌سازهای دوست‌داشتنی‌ای خلق می‌کنن. هنردوست‌های زیادی هم هستن که دلشون میخواد روش کار با اونها رو یاد بگیرن و شاید به عنوان هنرهای دستی درآمدزا ازشون درآمدی هم کسب کنن. افراد زیادی هم هستند که کلاً طرفدار و علاقمند به خریدن این دست‌سازه های قشنگ هستند. چه برای خودشون و چه برای هدیه دادن به کسانی که براشون عزیزن و دوستشون دارن.

صنایع دستی تزئینیهنرهای دستی

هنرهای دستی تمام آن هنرهایی است که انسان در طول تاریخ حیات خود با دست می ساخته است. به روزگاران بسیار قدیم برمی گردیم، زمانی که اولین ماوای انسان ها روستاهای اولیه بود. انسان اولیه همواره به دنبال یک سرپناه و به دنبال ساخت و کشف آنچه مورد نیازش بوده، می رفته است. بدیهی است که لوازم و وسایل دست ساز را همین انسان ها ساخته اند. انسان از زمانی که یکجانشین شد شروع به ساخت فرآورده های زیادی کرده است. بسیاری از این فرآورده را چنان ظریف و زیبا ساخته که می توان به جرات آغاز هنرهای دستی را به این دوره از تاریخ نسبت داد. انسان همواره از زمان پیدایش خود به دنبال ارزش های زیبایی شناسی بوده است. از آن زمان با پیشرفت بشریت و تمدن، هنرهای دستی یا صنایع دستی نیز پیشرفت کرده است آنگونه که امروزه می بینیم. هر نقطه  منطقه ای صنایع و هنرهای دستی مخصوص به خود را دارد.

تاثیر متقابل هنرهای دستی دستی و گردشگری

تولید صنایع دستی که دارای نقش های تاریخی هرکشور است در دستور کار صنعتگران کشور های مختلف قرار گرفته است. صنعتگران تلاش می کنند تا صنایع دستی مختلفی که از فرهنگ های گوناگون گرفته شده است را تولید کنند و با قیمت مناسبی در اختیار مردم قرار دهند تا گردشگران با خرید صنایع دستی ایرانی با فرهنگ و تاریخ کشورمان ایران آشنا شوند. همه ی ممالک جهان به تاثیر متقابل صنایع دستی و صنعت گردشگری باور دارند؛ چرا که این هنرهای فاخر و جذاب یکی از ابزارهای بسیار مهم و ثاثیرگذار در جذب گردشگر می باشد. چرا که صنعت گردشگری هم می تواند به توسعه ی صنایع دستی و افزایش کیفیت آن کمک کند و هم کشورمان را به دیگر کشورها معرفی نماید. بنابراین ما در ایران با برنامه ریزی دقیق و درست می توانیم به توسعه ی صنعت گردشگری و درکنارش به خرید صنایع دستی ایرانی توسط افراد گوناگون کمک کنیم.

هنرهای دستی یعنی چه

هنرهای دستی امروزه به بخش بسیار مهمی از محصولات کشورها تبدیل شده است. همانطور که بهترین تورهای ماهیگیری را در ونیز ایتالیا، بهترین ظروف مسی را در زنجان و بهترین گیوه های کردی را در هورامان می توان پیدا کرد. نکته ای که در مورد هنرهای دستی بسیار مهم است این است که علاوه بر اینکه از جنبه های زیبایی شناسی برخوردار هستند، در کنار این در زندگی روزانه نیز قابل استفاده هستند. این زیباترین نوع کاربردی شدن هنر در زندگی انسان هاست. شما یک تابلو نقاشی را میخرید و به دیوار می زنید. نقاشی یک هنر بصری است و باید به آن نگاه کرد و از آن لذت برد، در حالی که جام های سفالین، حصیرهای چوبی بافته شده توسط دست را در زندگی روزمره می توانید بکار ببرید. هرچند امروزه می توان از هنرهای دستی بعنوان مجسمه ها و المان های هنری نیز در تزیینات استفاده کرد.

عناصر بصری در هنر و طبیعت

صنایع دستی جنوبهنرهای دستی در ایران

به جرات می توان گفت، هنرهای دستی در ایران، اصلی ترین نوع هنر در تاریخ و تمدن ایران به حساب می آیند. هنرهای دستی در ایران یکی از اصلی ترین قطب های این هنر در کل دنیا به حساب می آید.

انواع هنرهای دستی در ایران

1- بافته های داری
2- دست بافته های دستگاهی
3- رودوزی های سنتی
4- هنرهای فلزی
5- میناسازی
6- سفالگری
7- آبگینه
8- هنرهای مرتبط با چوب
9- هنرهای مرتبط با سنگ
10- نگارگری
11- چاپ های سنتی
12- حصیربافی
13- رنگ سازی سنتی
14- نمدمالی
15- پوستین دوزی
16- آثار چرمی و رنگرزی سنتی
17- هنرهای دستی در ظروف

علاوه بر موارد بالا دسته بندی های بسیار دیگری در هنرهای دستی ایران وجود دارد اما این دسته بندی از رشته ای اصلی به حساب می آیند. صنایع دستی یا همان هنرهای دستی در داخل کشور طرفداران بسیاری دارند. به طوریکه، اگرچه هزینه های تهیه آنها زیادتر از اجناس مشابه است اما حس و روحیه ی هنری آنها مختص به خودشان است. در میان هنرهای دستی پرطرفدار در ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- گلیم های دستباف
2- ظروف شیشه ای و مسی
3- سفال و سرامیک
4- صنایع دستی مرتبط با چوب
5- زیورآلات
8- قلاب دوزی
9- سرمه دوزی
10- سوزن دوزی بلوچ

همه چیز در مورد هنرهای دستی

آنچه با دستان انسان ها ساخته می شود و بخشی از هویت و گذشته ی آنها شده است را هنرهای دستی می نامند. هنرهای دستی را بخشی از هنرهای سنتی می دانند که روح متعالی هنر را در خود ایجاد کرده و در زندگی فردی و اجتماعی انسان ها وارد می کند. دقت داشته باشید، بسیار مهم است، هنرهای دستی کاملا توسط دست و یا دست و ابزار ساخته می شوند و این تفاوت فاحش این هنر با دیگر ساخته های مکانیکی و مشابه است. صنایع دستی را می توان به تعداد نامحدود تولید کرد. هنرهای دستی از مصالح و مواد اولیه ی بومی و طبیعی استفاده می کند. برای همین است که هر هنر دستی را مختص به منطقه ای خاص خواهید یافت.

هنرهای ایران باستان در زمان پادشاهان

صنایع دستی استانبول

صنایع دستی یا هنرهای دستی؟

بهتر است همین الان بگوییم هنرهای دستی شاید گزینه ی مناسب تری برای این هنرها باشد. صنایع را بهتر است به آنچه به صورت مکانیکی و انبوه تولید می شود لقب داد. هنرهای دستی آنقدر مهم و با ارزش شده است که در موزه ها وگالری ها به نمایش درمی آیند. در دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی نیز به صورت رشته ی دانشگاهی درآمده است.

سفالگری را در نظر بگیرید. شاید سفال های لالجین را شنیده باشید چرا که این شهر را تحت عنوان پایتخت سفال جهان می دانند. ظروف گلی و سفالی از روزگاران بسیار دور در میان انسان ها وجود داشته است. بعدها چرخ سفالگری اختراع شد و این به منزله ی یک تحول شگرف در هنر سفالگری به حساب می آمد. به طوریکه با مرور زمان ظرف های بهتر، شیک تر، زیباتر و بادوام تر بوجود آمدند. اینگونه هنر سفالگری به حد اعلی خود می رسد. هنر نقاشی و مینیاتور ایرانی نیز بر روی این ظرف ها به اجرا در می آید و ارزش آن را دو چندان می کند.

چرا هنرهای دستی

شاید اگر در تاریخ سفر کنیم و به گذشته برگردیم، ارتباط نزدیکی میان پیدایش اولین تمدن ها با یکجانشین شدن انسان ها و پیدایش هنرهای دستی پیدا کنیم. یکجا نشین شدن و شروع کردن کشاورزی شروعی بود که انسان به زندگی خود توجه بیشتر کند و دست به کار تولید هنر بزند. به طوریکه بخواهد آنچه که در ذهن دارد را بسازد و از آن استفاده و بهره ی خاص ببرد.

خرید هنرهای دستی

این روزها در قالب نمایشگاههای ملی و بین المللی، آثار دست ساز و هنرهای دستی به نمایش عموم در می آید. حتی فروشگاههای آنلاین نیز وجود دارند که در سطح جهانی کار خرید و فروش هنرهای دستی را انجام می دهند. تکنولوژی و صنعت ماشینی تمام زندگی انسان مدرن را در برگرفته است. برای همین هنرهای دستی و ساخته شده با دست ارزش دوچندان دارند. جواهرآلات دست ساز، کیف های دست ساز تا ماشین ها و ساعت های دست ساز، هم از نظر قیمت هم از نظر محبوبیت بسیار سرتر از موارد مشابه صنعتی هستند. تفاوت این دو آیا به جز دمیده شدن روح هنر در آثار دستی است؟

آیا میان تولید انبوه کیف های پلاستیکی و درست کردن یک کیف دست ساز چرمی که ماهها طول می کشد، تفاوتی نیست؟ هنرمندان و علاقمندان به صنایع دستی در پی این هستند که بتوانند هنر خود را به بهترین شیوه به جهان معرفی کنند. همانند دیگر شاخه های هنر اعم از موسیقی و نقاشی و غیره، هنرهای دستی نیز در بطن خود با تخیل و خلاقیت برجاست. تخیل و خلاقیت بالا در ایده پردازی و ظرافت بالا در ساخت سبب می شود اثر هنری دستی ارزش و بهای صدچندان داشته باشد. ما به کالاهایی که با دست ساخته شده اند بهای بیشتری می دهیم چرا که ارتباط بهتری با آنها برقرار می کنیم. این اصلی ترین قسمت ماجراست.

هنر انتزاعی چه مفهومی دارد؟

هنر دست چه ارزشی دارد؟

ارزش گذاری برای هنر، به عوامل متعددی بستگی دارد. اینکه قیمت یک اثر هنری چقدر باشد، به میزای تقاضای آن، کیفیت اجرای اثر هنری، هزینه تولید یا ساخت هنر و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد. اما یکی از اشتباه‌ترین اشکال ارزش گذاری برای یک اثر هنری، ارتباط دادن آن با نام هنرمند و یا احساسات او است. شاید یکی از عمده دلایلی که ما نسبت به گران قیمت بودن یک اثر هنری احساس خشم یا نفرت و یا حتی تمسخر داریم، ارزش گذاری هنر دست بر اساس احساسات هنرمند باشد.

 

ارزش هنر، ارزان است!

هنر، هیچگاه در طبقه‌بندی نیازهای اولیه انسانی نبوده است. اما، به طرز شگفت‌آوری، تنها داروی نجات بشریت است! جنگ‌ها، بر سر غذا و لباس و قدرت رقم می‌خورند. اما، هنر در شکل‌دهی به صلح، نقش عمده‌ای دارد. یکی از دلایلی که به هنر، به دید یک نیاز اساسی نگاه نمی‌شود، ارزش گذاری بر اساس نیازهای احساسی هنرمند است. پروسه شکل‌گیری هنر، معمولا یک پروسه احساسی است. در این پروسه، هنرمند به هیچ عنوان به مخاطبش فکر نمی‌کند. که اگر چنین اتفاقی بیفتد، ما هنر دست، یا اثر هنری نداریم. بلکه یک محصول تولید شده برای گروهی خاص با ویژگی‌های زیبایی شناسی داریم. هنر واقعی، معمولا محصول یک کار تماما دلی است. کاری که در بسیاری موارد، هنرمند حتی قصد ارائه یا فروش آن را نیز ندارد. این جا است که برای ارزش گذاری بر هنر دست، یک فرد متخصص غیر هنرمند نیاز است.

صنایع دستی لاکچری ایران کدامند ؟

رشته های پردرآمد هنر

احساسات هنری را دور بریزید

هنر قیمت ندارد. حقیقتا هنر ارزش بالاتری نسبت به هر قیمتی دارد که بر روی آن می‌گذارند. اما، هنرمند نباید اثر خودش را برای فروش ارائه بدهد. خریدار و یا طالب محصولات هنری و هنر دست، معمولا افراد متمولی هستند که در رفع نیازهای اولیه خود مشکلی ندارند. این افراد، به دنبال خرید آثار هنری و البته هنر دست هستند. در حالی که در بسیاری موارد، آن‌ها به خوبی می‌دانند هنر مورد نظرشان خاص و منحصر به فرد است، اما ممکن است در معامله با هنرمند، صدمات جبران ناپذیری به او بزنند.

اول از همه، هنرمند معمولا یک دلال یا یک تاجر نیست، پس ممکن است به راحتی در یک بازی کلامی هنرش را به اصطلاح مفت بفروشد. از طرفی، مواجهه با امکان فروش به هر قیمتی، ممکن است این احساس را به هنرمند بدهد که هنر دستش را به بهای کمی فروخته و خریدار ثروتمند، احساسات هنری او را مفت به چنگ آورده است. چنین تاثیری آنقدر مخرب است که می‌تواند به راحتی منجر به ترک هنر شود. باید احساسات هنری کنار گذاشته شود و یک شخص سوم متخصص برای فروش هنر دست یا اثر هنری وارد شود.

زیباترین هنرهای دستی ایران برای خارجی ها

صنایع دستی ایران از جمله زیباترین صنایع دستی در جهان می باشد. از طرفی صنایع دستی هرکدام از شهر های ایران نشان دهنده ی فرهنگ، سبک زندگی و هنر مردم آن شهر می باشد. از زیباترین صنایع دستی ایران برای افراد خارجی که می تواند باعث شود تا این افراد به خرید صنایع دستی ایرانی روی آورند می توان به مجموعه زیر اشاره کرد.

 • هنر میناکاری
 • قلم زنی
 • منبت کاری
 • خاتم کاری شیراز
 • پته دوزی کرمان
 • سوزن دوزی زنان بلوچ
 • فرش ایرانی
 • کاشی کاری اصفهان و تبریز
 • خوشنویسی ایرانی
 • مس کرمان
 • ترمه یزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد