صنایع دستی در رونق اقتصاد گردشگری

استاندار قم مطرح کرد؛

نقش مهم صنایع دستی در رونق اقتصاد گردشگری و افزایش ماندگاری زائر

نقش مهم صنایع دستی در رونق اقتصاد گردشگری و افزایش ماندگاری زائر

قم- استاندار قم گفت: توجه به توسعه صنایع دستی نقش مهمی در رونق اقتصاد گردشگری و افزایش ماندگاری زائرین در قم خواهد داشت.

شهردار اصفهان دبیر شهر جهانی صنایع دستی شد

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محمدتقی شاهچراغی روز چهارشنبه در نشست با انجمن‌های صنایع‌دستی استان، با تاکید بر اهمیت برنامه ریزی برای رونق صنایع دستی اظهار کرد: می‌توان در طول هفته یک روز مانند روز بازارهای رایج در یک مکان مناسب جهت فروش محصولات صنایع‌دستی هنرمندان استان اختصاص داد.

استاندار قم ادامه داد: همچنین امکان تعریف لکه‌هایی در شهرک‌های صنعتی که قابلیت فعالیت کارگاهی جهت استقرار هنرمندان صنایع‌دستی را دارا هستند را هم می‌توان دنبال کرد.

وی با اشاره به اینکه سالانه میلیون‌ها زائر و مسافر وارد قم می‌شوند که توسعه صنایع‌دستی در کنار تکمیل و توسعه سایر زیرساخت‌ها می‌تواند کمک شایانی به اقتصاد گردشگری و افزایش ماندگاری مسافران داشته باشد، گفت: باید ظرف ۲۰ روز آینده با حضور دستگاه‌های مسئول، در زمینه نحوه حمایت همه جانبه از فعالان صنایع دستی استان تصمیمات کاربردی گرفته شود.

استاندار قم خاطرنشان کرد: بازار شمسه قم نیز از ظرفیت‌های موجود در زمینه توسعه بازارهای فروش صنایع دستی است که می‌توان نسبت نحوه استفاده از آن با شهرداری رایزنی کرد.

برپایی 110 غرفه صنایع دستی ویژه اربعین در ایلام

خرید صنایع دستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آرشیو مطالب: