آداب هدیه دادن و هدیه گرفتن به شما کمک می‌کند تا رابطه بهتری با اطرافیان‌تان برقرار کنید. بنا بر گفته روان شناسان هدیه دادن و گرفتن می تواند برای افراد بسیار مهم باشد و موجب سلامت روح و در نهایت جسم دو طرف شود. در حقیقت این عمل افراد را در شرایط برد ـ برد قرار می دهد و احساسات خوب و بسیار خوشایندی در هر دو طرف ایجاد می کند و موجب صمیمیت و در نتیجه احساس امنیت بیشتر می شود.

در حقیقت هدیه دادن و گرفتن باعث ترشح هورمون «سروتونین» می شود که در مغز افراد تنظیم کننده حالات روحی شان است. در این مقاله ابتدا به اهمیت اصول هدیه دادن و هدیه گرفتن پرداخته‌ایم و در ادامه اصول و قواعد آن را معرفی کرده‌ایم.

آداب هدیه دادن

 

آداب معاشرت چیست؟

همه ما در طول روز در حال برقراری ارتباط و معاشرت با اطرافیان‌مان هستیم. به همین دلیل باید با آداب و اصول رفتاری صحیح آشنا شویم. در این مقاله به معرفی اصول هدیه دادن و هدیه گرفتن پرداخته‌‌ایم.

یکی از لذت‌های بزرگ زندگی در معاشرت با دیگران، هدیه دادن و هدیه گرفتن است. لذتی که هم نصیب هدیه دهنده می‌شود و هم هدیه گیرنده.

اگر مایل هستید بیشتر با آداب معاشرت در مهمانی‌ها و میزبانی‌ها، غذا خوردن، فضاهای مجازی، محیط کار و… آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله آداب معاشرت چیست را بخوانید.

 

ویدئو آداب هدیه دادن

اهمیت آداب هدیه دادن

دانستن اصول و قواعد هدیه دادن به دیگران، به شما کمک می‌کند تا در زمان مناسب و به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهید. هدیه دادن روشی است برای نشان دادن سخاوت، قدردانی، عشق، دوستی و… .

اهمیت هدیه دادن به اندازه‌ای است که می‌توانید ارزان‌ترین هدیه‌ها را به بهترین شیوه به مخاطب‌تان عرضه کنید و اثر فوق‌العاده‌ای در ذهن او بر جای بگذارید.

در ادامه این مقاله ابتدا اصول هدیه دادن را معرفی می‌کنیم و سپس به اصول هدیه گرفتن می‌پردازیم. اما شاید این سوال برای‌تان پیش بیاید که هدیه دادن و انتخاب و خرید هدیه سخت‌تر از هدیه گرفتن است و چه لزومی دارد که اصول هدیه گرفتن را بدانیم. بخش بعدی را بخوانید.

هدیه دادن و گرفتن، واضح ترین روشی است که فرد می تواند علاقه خود را به طرف مقابل نشان دهد و حتی برعکس، ممکن است فردی بخواهد با کمترین صدمه به طرف مقابل رابطه شان را پایان دهد. او می تواند این کار را با هدیه دادن انجام دهد. افرادی که به مقوله هدیه توجهی ندارند، معمولا این علائم و اشارات اجتماعی را بسادگی از دست می دهند.

هدایای سازمانی

آداب هدیه دادنهدیه دادن از نظر روان شناسان

بنا بر گفته روان شناسان هدیه دادن و گرفتن می تواند برای افراد بسیار مهم باشد و موجب سلامت روح و در نهایت جسم دو طرف شود. در حقیقت این عمل افراد را در شرایط برد ـ برد قرار می دهد و احساسات خوب و بسیار خوشایندی در هر دو طرف ایجاد می کند و موجب صمیمیت و در نتیجه احساس امنیت بیشتر می شود. در حقیقت هدیه دادن و گرفتن باعث ترشح هورمون «سروتونین» می شود که در مغز افراد تنظیم کننده حالات روحی شان است.

از طرفی تحقیقات نشان داده است که هدیه دادن به مراتب بیش از هدیه گرفتن شادی می آورد و وقتی این عمل به عادتی در زندگی تبدیل شود، مسلما می تواند جلوی افسردگی را بگیرد. زیرا فرد هدیه دهنده از این که توانسته دیگری را شاد کند، احساس باارزش بودن می کند. در واقع هدیه دادن را می توان در زمره کارهای نوعدوستانه قرار داد. بویژه زمانی که این کار بدون چشمداشت و توقع تلافی انجام شود، بسیار فرحبخش است.

هدیه خوب

هدیه دادن به نظر ساده و بی دغدغه می آید، اما باید گفت کاری بسیار سخت و پیچیده است و اول از همه باید آداب آن را بخوبی بدانید. هدیه خریدن از این نظر سخت است که معمولا نمی دانیم طرف هدیه گیرنده به چه چیزی علاقه مند است. درواقع نمی توانیم براحتی وارد مغز او شده و از دریچه چشم های او دنیا را ببینیم و بفهمیم که او واقعا چه می خواهد. حتی گاهی اوقات این ناتوانی به تهیه هدایایی منجر می شود که از نظر گیرنده ارزشی ندارند.

از طرفی رسم و رسوم های مختلف در فرهنگ های گوناگون هدیه دادن را بسیار سخت تر می کند. معمولا در جوامعی که از تنوع فرهنگی برخوردارند، هنگام تهیه هدیه باید بسیار مراقب بود تا هدیه ای​مناسب تهیه شود. درواقع باید از سنت های یکدیگر که گاه از شهری با شهر دیگر متفاوت است باخبر بود. در هر حال دادن هدیه خوب و عالی چیزی است که فرد هدیه دهنده به آن بسیار توجه دارد. در زیر به برخی از ویژگی های یک هدیه خوب اشاره شده است:

هدیه بی منظور

پیش از هر چیز باید گفت یک هدیه خوب و باارزش هدیه ای است که بدون منظور و بدون توقع جبران داده شود. زیرا اگر توقع جبران به میان آید، اولا فرد گیرنده هدیه را در شرایط خاصی قرار می دهید و او احساس می کند که مجبور است برایتان هدیه بخرد و در ثانی به او می فهمانید که هدیه تان صمیمانه و از ته قلب نبوده است.

هدیه گرانقیمت

اگر هدیه تان باعث شود که دریافت کننده احساس فقیر بودن کند، هدیه ای واقعی نیست، بلکه با این کار به او می فهمانید که شما قدرت خرید بسیار بالایی دارید و می خواهید این موضوع را به رخ او بکشید. از آنجا که مردم به محض دریافت هدیه خواه ناخواه به فکر جبران آن می افتند، خریدن هدایای گرانقیمت دریافت کننده هدیه را به دردسر می اندازد و آن هدیه را به تلخ ترین خاطره زندگی اش تبدیل می کند. بنابراین مراقب باشید هدیه ای تهیه کنید که طرف مقابل را به زحمت نیندازید.

هدیه خاص

گاهی اوقات برخی افراد صرفا برای رفع تکلیف هدیه می خرند و در این گونه مواقع جوراب، کمربند و از این قبیل کالاها را مناسب می دانند. اگرچه این اجناس نیز بسیار ضروری است، اما با دادن این نوع هدایا نمی توانید به دریافت کننده این احساس را بدهید که برایتان مهم هستند و آنها احساس خاص بودن نمی کنند. اگر می خواهید چنین حسی به او بدهید بهتر است برایش چیزی بخرید که بسیار شادترش کند. گاهی خریدن یک کتاب که به آن علاقه داشته است یا صنایع دستی که ارزش حاص خود را دارد می تواند یک هدیه خاص برای او محسوب شود.

پول به عنوان هدیه
برخی به جای خریدن هدیه، پول می دهند. دادن پول این مفهوم را می رساند که فرد گیرنده هدیه آنقدر ارزش و اهمیت نداشته است که به خودمان زحمت فکر کردن درباره هدیه یا بازار رفتن بدهیم و این موضوع را به سادگی با دادن پول به او می فهمانیم. بنابراین اگر می خواهید به گیرنده هدیه بگویید برایتان مهم است هرگز پول هدیه ندهید.

هرگز نمی توان ارزش هدایا را با پول سنجید. دادن هدیه یعنی نشان دادن علاقه فرد به طرف مقابل. بنابراین می توانید کاری غیر از خریدن جنس و کالا انجام دهید. مثلا می توانید غذای مورد علاقه او را آماده کرده و او را به صرف غذا در زمانی مناسب دعوت کنید. در حقیقت با این کار به او نشان می دهید که چقدر برایتان مهم است.

تفکر پشت هدیه

خود هدیه چندان مهم نیست، بلکه تفکر پشت آن از اهمیت برخوردار است. بنابراین در مورد هدیه ای که می خرید به دقت فکر کنید. به طور کلی به کسی که می شناسید هدیه ای بدهید که دوست دارد. معمولا در صحبت هایتان می توانید متوجه شوید که او چه چیزی دوست دارد. اگر هم کاملا نمی دانید طرف مقابل چه چیزی دوست دارد، هدیه ای بگیرید که احتمال می دهید برایش کاربردی باشد.

همیشه خریدن اجناس و کالا نمی تواند خاطره انگیز باشد، ولی می توانید مثلا برای او بلیت یک کنسرت یا یک کلاس تفریحی و ورزشی که دوست دارد، تهیه کنید. به این وسیله می توانید خاطره ای شیرین در ذهن او به جا بگذارید.

اگر فردی که برایش هدیه می خرید وقت بسیار کمی دارد، بنابراین برایش هدیه پردردسر نخرید. مثلا خریدن یک پازل ۵ هزار قطعه ای می تواند بدترین هدیه عمرش باشد، اما خریدن کتاب های صوتی که هنگام انجام دادن کارهایش بتواند به آن گوش کند، گزینه مناسبی است.

هیچ چیز جالب تر از این نیست که هدیه تان را کادو پیچ دریافت کنید. حتی اگر بلیت رفتن به یک مکان تفریحی است آن را در یک برگه کادو بپیچید یا در پاکت مخصوص هدیه قرار دهید تا هدیه گیرنده از باز کردن کادو لذت ببرد. در ضمن مهم است برای چه کسی چه کاغذ کادویی انتخاب می کنید، مثلا کاغذ کادو با طرح پروانه برای کسی که به طبیعت علاقه دارد، بسیار مناسب است.

نوشته های زیبا

همیشه روی کاغذ کادوی هدیه تان سخنی زیبا بنویسید. البته تا آنجا که می توانید از نوشتن جملات کلیشه ای اجتناب کنید. گاهی می توانید خاطرات زیبایتان را که با هم داشتید در جمله ای زیبا بیان کنید و به پاس آن روزها هدیه تان را پیشکش نمایید، اما اگر هم نمی دانید چه بنویسید یک جستجوی ساده در اینترنت می تواند جملات بی شمار زیبایی در این خصوص در اختیارتان قرار دهد.

گاهی اوقات دادن هدیه ای که نشان دهد دوست دارید با فرد گیرنده هدیه ارتباط محکم تری برقرار کنید، می تواند بهترین هدیه باشد. مثلا خرید بلیت دونفره سینما و هر مکان تفریحی دیگر.

زمان و توجه

البته هدیه نباید حتما پولی باشد. شما اگر کسی را دوست دارید و می خواهید به او نشان دهید که برایتان مهم است می توانید با اختصاص دادن بخشی از وقت تان و گوش کردن به صحبت های او و همدردی نشان دادن به او بگویید که چقدر برایتان ارزش دارد. به این وسیله او می تواند باارزش ترین هدیه را که توجه خالصانه شماست، دریافت کند.

فخرفروشی با کادو ممنوع!
تعارف که نداریم، در بین معاشرت های دوستانه هر رفتی، آمدی دارد و هر هدیه دادنی، یک هدیه گرفتن. پس موقع خرید نه تنها به فکر جیب خودتان که به فکر جیب طرف مقابل تان هم باشید. اگر با او اختلاف مالی چشمگیری دارید، چیزی فراتر از حد تصور نخرید و آدمتان را به دردسر نیندازید.

هدیه دادن را ماراتن رقابت نکنید

اگر می خواهید برای آدم های دوست داشتنی زندگی تان دست به جیب شوید، مواظب باشید که آن قدر درگیر دودوتا چهارتای خرید و قیمت کادو نباشید که اصل قضیه را فراموش کنید. هدیه گرفتن فقط یک چراغ سبز است تا با آن هرازگاهی به عزیزان دور برتان گوش زد کنید که چقدر دوست شان دارید. اگر همین پیش فرض را جلوی رویتان قرار دهید، مطمئن باشید که می توانید از چشم و همچشمی های مرسوم خلاص شوید که اگر نشوید شما هم مجبورید خودتان را اسیر ماراتن کادوهای گران قیمت کنید.

برای کادو خریدن، آماده باشید

اگر حواستان پرت است، لیستی از تاریخ های تولد تهیه کنید و به نرم افزارهای گوشی بسپارید که تاریخ های مذکور را به شما یادآوری کنند. اگر قرار است فقط تلفنی تبریک بگویید، تاریخ مورد نظر را وارد کنید اما وقتی می خواهید کادو بخرید برنامه بچینید و طرف مقابل تان را غافلگیر کنید، باید گوشی را برای یک هفته قبل از واقعه تنظیم کنید. وقتی فرصت بیشتر داشته باشید، بهتر برنامه ریزی می کنید و کادوی مناسب تری می خرید.

 

بچه ها فراموش نشوند

حواستان به بچه ها باشد. کادویی را برایشان ببرید که هم خدا را خوش بیاید هم پدر و مادر بچه مذکور را. اگر می توانید از قبل با پدر و مادر بچه در مورد نوع هدیه هماهنگ کنید. اگر شرایط هماهنگی نیست و حتما مصرید که اسباب بازی بخرید دور اسباب بازی های خطرناک و پرسر و صدا را خط بکشید. اگر هدیه تان نیاز به باتری دارد حتما آن را ضمیمه کنید. اینکه بعد از کادو دادن پدر بچه راهی خیابان شود برای خرید یک باتری قلمی و زیرلب به جان شما دعا کند، خیلی جالب نیست. هدیه تان را ضایع نکنید.

برای خوشحال کردن او، فکر کنید

در هدیه دادن به طرف مقابل تان اثبات کنید که برای پیدا کردن دکمه خوشحالی اش فکر کرده اید و وقت گذاشته اید. حتی بعضی وقت ها بد نیست به هدیه هایی فکر کنید که بشود در آنها امضا یا رد و نشانی از خودتان پیدا کرد، مثل یک کاردستی، یک دست نوشته یا حتی یک نقاشی؛ این دست هدیه ها شاید ارزش مادی زیادی نداشته باشند اما تا همیشه عزیزتان را به یاد شما می اندازند و از ماندگاری بالایی برخور دارند.

این کلیات را در نظر بگیرید

ابتدا باید مشخص کنید چه مقدار می‌خواهید هزینه کنید اگر در شرایط مالی مناسبی هستید، در درجه اول نگران هزینه‌ها نباشید. اگر هم نه که در صورت امکان صرفه‌جویی کنید، اما هنگام هدیه دادن، باید مبلغی را خرج کنید که با آن راحت هستید، نه مبلغی که فرض کنید شخص دیگری خرج می‌کند. برخی احساس می‌کنند مجبورند هدیه‌ای برابر با هدیه دریافت شده بدهند. بااین‌حال، ارزیابی ارزش یک هدیه ممکن است دشوار باشد، بیشتر مردم نگران ارزش پولی یک هدیه نیستند. فکری که همراه با هدیه است معمولاً معنادارتر است.

 

چند قانون ناگفته آداب هدیه دادن

خرید هدیه ممکن است مشکل باشد. نه‌تنها می‌خواهید چیزی را انتخاب کنید که فرد دوست دارد، بلکه باید مطمئن شوید که برای گیرنده هدیه و موقعیت دریافت آن نیز مناسب است. افراد مختلف و جشن‌ها به هدایای متفاوتی نیاز دارند، و گاهی اوقات سخت است که بدانید چه چیزی خوب است و چه چیزی خوب نیست. معمولاً این سؤالات پیش می‌آید که برای کادو عروسی چقدر باید هزینه کرد؟ آیا اصلاً هدیه ندادن مشکلی ندارد؟ قبل از بسته‌بندی هدیه بعدی خود، پاسخ این سؤالات و قوانین آداب هدیه دادن بیشتر را بیابید.

قانون شماره 1: گوش کنید، توجه کنید، مطالعه کنید

میان گفتگوهایتان به آنچه که شخص در مورد آن صحبت می‌کند یا در مورد آن اشتیاق دارد گوش دهید. به دوست‌داشتن‌ها و دوست نداشتن‌ها، آهنگ‌ها و فیلم‌ها و کتاب‌های موردعلاقه آنها، اینکه چه نوع قهوه یا دم‌نوشی دوست داشته باشند، توجه کنید. از خلال صحبت‌های عادی با دوستانتان می‌توانید بفهمید چه چیزی دوست دارند یا در حال حاضر به چه چیزی احتیاج دارند.

 

قانون شماره 2: از نظر فرهنگی آگاه باشید

هر کشور، شهر، جامعه و خانواده‌ای فرهنگ و هنجارهای مخصوص به خود را دارد. مطمئن شوید که سنت‌ها و هنجارهای هرکسی را که قصد دارید به او هدیه بدهید را درک کرده‌اید تا آنها را آزار ندهید یا شرمنده نکنید. در واقع به فرهنگ و سنت فرد مقابل احترام بگذارید.

آداب هدیه دادن

قانون شماره 3: از مردم نپرسید که چه می‌خواهند

بهتر این است که از دیگران نپرسید به‌عنوان هدیه چه می‌خواهند، مگر اینکه برای اعضای خانواده یا دوستان بسیار صمیمی خود خرید کنید. برای افرادی غیر از خانواده و یا دوستان صمیمی این پرسش می‌تواند باعث شود گیرنده احساس ناراحتی کند و همچنین عدم خلاقیت شما را نشان می‌دهد.

قانون شماره 4: از لیست آرزوها انتخاب کنید
در بعضی فرهنگ‌ها برای مراسمی مانند عروسی و یا سیسمونی نوزاد، افراد معمولاً لیستی از وسایل موردنیاز را تهیه می‌کنند. اگر چنین لیستی ارائه می‌شود و در دسترس است، باید چیزی از آن بخرید. به‌این‌ترتیب، می‌دانید که چیزی را به گیرنده می‌دهید که می‌خواهد و دوست دارد.

 

قانون شماره 5: اگر یک کارت هدیه می‌دهید، همیشه آن را با یک یادداشت ارائه دهید

کارت‌های هدیه می‌توانند غیرشخصی به نظر برسند، اما وقتی با یک کارت یا یادداشت زیبا ارائه شود و توضیح می‌دهد که چرا فکر می‌کنید یک هدیه عالی است، نشان می‌دهد که هنگام خرید به گیرنده آن فکر می‌کردید و فقط راه آسان را انتخاب نکردید. برای بسیاری از افراد کارت هدیه انتخاب مناسبی است زیرا به آن‌ها این امکان را می‌دهید که خودشان بر اساس سلیقه خودشان خرید کنند.

آداب هدیه دادنقانون شماره 6: با دست‌خالی در مهمانی در خانه کسی حاضر نشوید

حتی اگر به یک مهمانی می‌روید که برای تولد نیست یا به مناسبتی که معمولاً نیاز به هدیه دارد، باید چیزی کوچک برای میزبان بیاورید. این می‌تواند شامل یک هدیه بسیار کوچک مثلاً یک ظرف شیرینی خانگی، یک بسته شمع تزئینی، یک شاخه گل یا چیز دیگری باشد که می‌دانید میزبان از آن لذت می‌برد.

 

هدیه مناسب برای عید نوروز

یکی از مهم‌ترین مناسبت‌های ایرانی، نوروز و آغاز سال جدید است. نو شدن سال در فرهنگ ما، با زنده شدن دوباره زمین همراه می‌شود و همین مسئله باعث شده که حال و هوای نوروز متفاوت از ایام دیگر سال باشد. علاوه بر این، نوروز با سنت‌ها و مراسم مختلفی گره خورده است که سفره هفت‌سین و عیدی دادن را باید از مهم‌ترین آنها دانست. صدها و بلکه هزاران سال است که در هنگام نو شدن سال، افراد به رسم قدردانی و ابراز علاقه به یکدیگر عیدی می‌دهند و این رسم تبدیل به جزء جدایی‌ناپذیر نوروز شده است.

هدیه‌های خوب و مناسب چه بدون مناسبت و چه به‌عنوان عیدی، ویژگی‌های مشترکی دارند که در ادامه به بعضی از آنها اشاره شده است.

 • هدیه باید متناسب با شخصیت گیرنده باشد. به طور مثال، بهتر است برای افراد رمانتیک و احساساتی هدایایی مثل لوازم دیجیتال نخرید.
 • مطمئن شوید که هدیه‌تان به درد طرف مقابل می‌خورد. حتی اگر مبلغ زیادی را هم برای خرید لوازم ورزشی به عنوان هدیه هزینه کنید، برای کسی که از ورزش بیزار است کاربردی نخواهد بود.
 • بهتر است برای خرید هدیه عید نوروز، به سراغ محصولات ماندگار بروید. اگرچه خرید هدایای خدماتی مثل یک جلسه ماساژ، بلیت کنسرت و یا سفر در حالت کلی بسیار دوست‌داشتنی و جذاب هستند، اما به عنوان هدیه عید ترجیحا سراغ محصولات و کالاهایی بروید که ماندگاری طولانی مدتی دارند و جلوی چشم هستند.
 • اگر قصد خرید هدیه عیدی برای عزیزانتان را دارید، می‌توانید سراغ محصولات مناسبتی مثل عطرهای بهاری و یا لباس‌های مخصوص این فصل بروید.
 • اگر بتوانید هدیه عید نوروز را شخصی‌سازی کنید، قطعا برای مدت طولانی‌تری در ذهن و قلب فرد هدیه گیرنده ماندگار خواهید شد. مثلا اگر قصد خرید لوازم آرایشی و بهداشتی برای چند نفر از خانم‌های فامیل را دارید، بهتر است محصولاتی که انتخاب می‌کنید، با رنگ پوست و نوع آرایش هر کدام از آن افراد هماهنگ باشد.

چند ایده هدیه عید نوروز برای دانش آموزان

 1. دفتر نقاشی
 2. آبرنگ و قلمو
 3. ست خودکار
 4. گواش
 5. پاستل روغنی
 6. روان نویس
 7. کاتر و قیچی
 8. مجموعه کتاب
 9. ست ماژیک رنگی
 10. پازل
 11. مکعب روبیک
 12. بازی فکری
 13. لوگو
 14. تلسکوپ
 15. میکروسکوپ
 16. فیگور اکشن
 17. اسکیت بورد
 18. کفش اسکیت
 19. راکت تنیس یا بدمینتون
 20. توپ والیبال یا بسکتبال
 21. کوله پشتی
 22. ساک ورزشی
 23. کتانی
 24. لباس شنا
 25. ست ورزشی
 26. عطر جیبی
 27. پاور بانک
 28. فلش مموری
 29. هارد اکسترنال
 30. هندزفری و هدفون
 31. دستبند چرم
 32. گردنبند
 33. انگشتر
 34. ست زیورآلات
 35. تیشرت و شورت ورزشی
 36. صندل و دمپایی
 37. کلاه نقاب دار
 38. ماگ و لیوان
 39. دوربین پولاروید
 40. قاب عکس
 41. ست مانیکور
 42. قمقمه آب
 43. تراول ماگ
 44. کتابخوان
 45. شارژر بیسیم
 46. دوچرخه
 47. بوت و نیم بوت
 48. هودی و سویشرت نوجوان
 49. کاپشن و پافر
 50. شلوار جین
 51. سرهمی
 52. لباس زیر
 53. ست لباس راحتی
 54. کیت آموزشی
 55. کره جغرافیایی
 56. چراغ مطالعه
 57. شطرنج
 58. چراغ خواب
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد