سایت فروش صنایع دستی خانگی

صنایع دستی خانگی

حتما تقویت اقتصاد هر جامعه در رشد و پیشرفت همه جانبه آن جامعه نقش بسزایی دارد. مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد یکی از صنایع مهم اقتصادی در کشورها محسوب می شوند. همچنین راه اندازی سایت فروش صنایع دستی خانگی یکی از راه های رسیدن به درآمد افراد است .

شغل خانگی

از طرفی در جوامع سنتی هم مردم به اقتضای شرایط جغرافیایی و فرهنگی به صنایع دستی بومی برای اشتغال گرایش دارند. ایران هم یکی از کشورهای سنتی است و به لحاظ فرهنگی بسیار غنی و دارای صنایع و هنرهای دستی مختلف است. برخی از صنایع دستی و هنرهای سنتی به دلیل امکانات راه اندازی کمی که نیاز دارند به عنوان مشاغل خانگی مطرح می گردند.

با ترویج رویکرد اشتغال به صنایع دستی در قالب مشاغل خانگی هم می توان به اشتغال جوانان و افراد نیازمند شغل کمک کرد و هم شرایط احیا و تداوم صنایع دستی را به عنوان میراث فرهنگی و هویت ملی در قالب مشاغل خانگی فراهم نمود و نیز زمینه ی توسعه و پیشرفت پایدار اقتصادی را فراهم نمود.

 

ویدئو صنایع دستی خانگی | سایت فروش صنایع دستی خانگی

صنایع دستی خانگی | سایت فروش صنایع دستی خانگی

خرید صنایع دستی همواره مورد توجه همه ی اقشار جامعه بوده و هست . به همین دلیل شغل های مربوط به صنایع دستی هر روز بیشتر و گسترده تر شده است . یکی از این مشاغل خانگی ، صنایع دستی خانگی است که ما در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم . مشاغل خانگی با توجه به شرایط زندگی در زمان حاضر بسیار پر اهمیت شده است . یکی از گروه های مشاغل خانگی ، صنایع دستی خانگی است که این روز ها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است . صنایع دستی که میتوان در خانه ساخت و به بازار عرضه کرد تعداد قابل توجهی از صنایع دستی را تشکیل میدهد .

در روزهایی که وضعیت اقتصادی کشور اصلا خوب نیست همه ی مردم به دنبال پیدا کردن مشاغلی هستند که علاوه بر درامد خوب بتوانند در وقت های اضافه ی روز خود به این مشاغل بپردازند . یکی از این مشاغل خانگی ، تولید صنایع دستی خانگی است که هم نسبتا درامد خوبی دارد و هم میتوان آن را در لابلای کارها انجام داد . این دو ویژگی سبب شده که تعداد زیادی از افراد جامعه به صنایع دستی خانگی روی بیاورند .

شغل خانگی

آشنایی با شغل در خانه | سایت فروش صنایع دستی خانگی

با تهيه نرم افزارهاي کامپيوتري می توانید یک شغل خانگی پردرآمد برای خود داشته باشید

آموزش های مجازي، برنامه نويس، خدمات ترجمه، تايپ، حروفچيني و صفحه بندي کتاب و مجلات، طراح شبکه های ارتباطي، تجارت الکترونيک در بخش کشاوزي طراح مولتي مديا «توليد کننده چند رسانه ای»، تولید و نقاشي های متحرک «انيميشن»، طراح صفحات وب، طراح لباس و کفش طراح داخلي ساختمان و دکوراسيون خدمات حسابداري، گرافيست «طراح بانر»، آموزش و تدريس از طريق اينترنت

«آموزش از راه دور طراح سازه های ساختماني نقاشي و مصور سازي کتاب کودک، طراحي کتب تصويري براي رنگ آميزي کودکان، مشاوره اينترنتي، تلفني، MMS،SMS با موضوعات «تغذيه – روانشناسي – پرستاري – پزشکي – بهداشت – تنظيم خانواده – ترک اعتياد – تداخل دارويي – مراقبت های بيماري، تهيه نرم افزارهاي کامپيوتري، طراحي و تهيه مجلات و روزنامه های ديجيتال، تبليغ کالا و خدمات به صورت مجازي و فروش آن، جمع آوري اطلاعات در زمينه های گوناگون و مورد تقاضا، فروش کتاب و توليدات فرهنگي دست دوم.

انواع صنایع دستی خانگی | سایت فروش صنایع دستی خانگی

تعداد صنایع دستی که در خانه میتوان تولید کرد بسیار زیاد است و ما در این مقاله فقط به تعدادی از این صنایع دستی خانگی اشاره می کنیم .

خدمات

فعاليتهاي فرهنگي هنري

خطاطي، ويراستاري، نويسندگي «داستان – شعر – فيلمنامه – نمايشنامه آموزشي و…»، برجسته نويسي با خمير و رنگ، تصويرگري کتاب کودک یکی از برترین مشاغل خانگی به حساب می‌آید.

صنايع فرش

طراحي سنتي قالي، رنگ آميزي نقشه فرش، تاييد رشته های شغلي مربوط به حوزه کشاورزي، دامپروري، شيلات، صنعت و فرش مشروط به اعلام نظر و تاييد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي هست.

صنایع دستی شاخه  نساجی سنتی

تور بافی ، شال بافی ، زری بافی ، شمد دوزی ، ابریشم دوزی ، عبا بافی جاجیم بافی و … جزء صنایع دستی شاخه یا نساجی سنتی هستند . این گروه از صنایع  خانگی را بیشتر بانوان انجام میدهند .

بافته های داری

بافته های داری  یکی از مهم ترین و محبوب ترین صنایع دستی خانگی اند . قالیبافی مهم ترین عضو این گروه از صنایع دستی است که تعداد بسیار زیادی از مردم به ان اشتغال دارند . بعد از قالی بافی ، گلیم  دستباف، جاجیم بافی ، نمد مالی و خورجین بافی نیز در این گروه قرار میگیرند که دوستداران خواص خود را دارند .

راه های فروش صنایع دستی خانگی

برای فروش کارهای دستی خانگی راه های مختلفی وجود دارد. شرکت در نمایشگاه های دائمی محلی، همچنین شرکت در نمایشگاه های استانی و کشوری، ایجاد شبکه فروش در صفحات اجتماعی، ایجاد سایت فروش کارهای دستی .

شغل خانگی

صنایع دستی چرمی

از جمله صنایع دستی خانگی صنایع چرمی است . معرق روی چرم ، نقاشی روی چرم ، دوخت چرم حکاکی روی چرم ، طراحی به صورت داغ بر روی چرم و … جزء صنایع دستی چرمی اند . صنایع دستی به دلیل استفاده ی زیاد ان ها توسط مردم دارای درامد بسیار زیادی است که همین امر باعث شده که تعداد زیادی از هنرمندان به این رشته ی هنری مشغول گردند .

چرم دوزی

 

سوغات و صنایع دستی آفریقا

آموزش چرم دوزی

صنایع دستی فلزی

این گروه از صنایع هنری خانگی بسیار گسترده است و زیر شاخه های فراوانی دارد که ما به معرفی چند نمونه از مهم ترین ان ها می پردازیم . قلمزنی مهمترین عضو این گروه هنری است . قلمزنی عبارت است از ایجاد طرح های برجسته و فرو رفته بر روی فلزات مختلف از جمله مس ، نقره و برنج . قلمزنی یکی از مهم ترین صنایع دستی کشورمان محسوب می شود . از دیگر اعضای این گروه میتوان به مشبک سازی ، حکاکی روی فلز ، میله سازی ، زیور الات سنتی ، ظروف مسی و … نام برد . هنر مسگری

هنر مسگری

هنر مسگری

صنایع دستی لاکچری

صنایع دستی چوبی

خاتم کاری مهم ترین و معروف ترین عضو این گروه از صنایع دستی خانگی محسوب می شود . خاتم کاری عبارت است از تزیین ظروف فلزی و یا چوبی با چند ضلعی های منظم و هم اندازه . خاتم کاری یکی از محبوب ترین و مهم ترین صنایع دستی اصفهان محسوب می شود . بعد از خاتم کاری می توان به معرق کاری ، مشبک کاری ، سوخته نگاری لیختنبرگ ، خراطی و …. نام برد .

شغل خانگی

میناکاری

برای شناخت بیشتر مقاله هنر مینا‌‌کاری، روش ساخت و آماده‌سازی را مطالعه کنید .

میناکاری هم یکی از مهم ترین صنایع دستی خانگی محسوب می شود که میتوان در خانه انجام داد . میناکاری یکی از پرسابقه ترین هنر های دستی ایران و اصفهان محسوب می شود . میناکاری به دلیل طرح ها و نقش های بسیار زیادی که دارد برای تزیین منزل و یا تزیین محیط کار بسیار مناسب است . میناکاری را می توان بر روی مس ، نقره و طلا انجام داد . همچنین میناکاری روی شیشه و مینا کاری روی سفال هم قابل اجرا است و طرح های زیبایی را میتوان ایجاد کرد .

آموزش میناکاری

آموزش میناکاری

خرید صنایع دستی برای سایت فروش صنایع دستی خانگی

برای خرید صنایع دستی لازم است که به شهری که ان صنایع را دارد رفته و با گشتن مغازه های بسیار محصول مورد نظر را در صورت یافتن خریداری نمایید که این کار بسیار وقت گیر و خسته کننده است . روش دیگر برای خرید صنایع دستی مراجعه به فروشگاه های انلاین صنایع دستی و سایت ها و فروشگاه های اینترنتی صنایع دستی است . یکی از بزرگترین این فروشگاه ها ، فروشگاه خاتم خانه می باشد که دنیایی از صنایع دستی را در برابر شما قرار میدهد تا با انتخاب مناسب کالای مورد نظر خود خریداری نمایید .

کسب و کار خانگي و کسب درآمد از طریق صنايع دستي چوبي و حصيري

معرق کاري، حصيربافي، بامبوبافي، منبت ريز «آباده و گلپايگان»، ترکه بافي «ارغوان بافي -مروار بافي – چم بافي – کپوبافي»، خراطي «تولید ظروف چوبي – تسبيح سازي»، نقاشي روي چوب، مروار بافي، مشبک چوب، خاتم کاري، سوخت روي چوب، چيغ بافي، تولید سازهاي سنتي «تولید سازهاي بادي – تولید سازهاي کوبه ای – پيکر تراشي چوبي «مجسمه سازي».

 سفال و سراميک و کاشي سنتي: سفال و سراميک، کاشي هفت رنگ، معرق کاشي، نقاشي روي سفال، مهرسازي.

صنايع دستي دريايي: نقاشي روي صدف «صدف سازي – تراشي صدف» و …

صنايع دستي مستظرفه: مينياتورسازي «نگارگري ايراني»، نقاشي، تشعير، تذهيب، طراحي، جلد سازي، صحافي سنتي.

بگينه : از مشاغل خانگی زنان میتوان نقاشي روي شيشه، ويتراي را نام برد.

پيشه های سنتي وابسته به صنايع دستي: نخ ريسي سنتي، رنگرزي گياهي.

صنايع دستي سنگي: تراش سنگهاي قيمتي و نيمه قيمتي «گوهر تراشي».

14- رودوزيهاي سنتي: تسمه دوزي، نقده دوزي، بخارا دوزي، ده يک دوزي «برجسته دوزي»، پيله دوزي، قيطان دوزي «فتيله دوزي – مغزي دوزي – يراق دوزي»، ستاره دوزي، چشم دوزي، مرواريد دوزي، خوس دوزي، خامه دوزي، چهل تکه دوزي، سکه دوزي « اشرفي دوزي»، گلدوزي، گلابتون دوزي، پته دوزي، آيينه دوزي، بليش دوزي، تفرشي دوزي، پريواردوزي، قلاب دوزي، کتيبه دوزي، کردي دوزي، کم دوزي «کمان دوزي – کمه دوزي»، مرصع دوزي «سنگ دوزي»، سوزن دوي «بلوچي – اصفهان– ترکمن»، صدف دوزي، مخمل دوزي، شمسه دوزي، سرافي دوزي، شرابه دوزي، نوار دوزي، نقش دوزي، ممقان دوزي، منجوق دوزي، پولک دوزي اکثر جزو مشاغل خانگی زنان به شمار می رود.

توليدي شامل کشاورزي، دامپروري، شيلات:

فعاليتهاي پرورش طيور و حشرات

پرورش دهنده اردک گوشتي، پرورش دهنده بوقلمون گوشتي، پرورش دهنده کرم ابريشم، پرورش دهنده غاز، پرورش دهنده کبک، پرورش دهنده برخي سوسک ها و مورچه ها «جهت خوراک دام و طيور و يا صادرات»، پرورش دهنده پرندگان زينتي و حيوانات «کبوتر و قناري»، پرورش دهنده پرندگان خوراکي وحشي، پرورش دهنده بلدرچين، جوجه کشي.

فعاليت شيلات توليد ماهيان زينتي و آکورايومي

خدمات کشاورزي

با بسته بندی محصولات کشاورزی می‌شود یک شغل خانگی برای خود به وجود آورید

بسته بندي انواع مواد غذايي از محصولات کشاورزي «سنتي – صنعتي» و گياهان دارويي. بسته بندي و درجه بندي محصولات زراعي، تهيه و بسته بندي سبزيجات فرآوري شده «خشک – پودر- سرخ کرده – پاک کرده و خرد کرده»، تهيه و بسته بندي بذر محصولات جاليزي، بلغور سازي، فرآوري محصول زعفران «خشک کردن و بسته بندي»، فرآوري و بسته بندي زرشک، خشک کردن و بسته بندي ميوه جات، بسته بندي و پاک کردن انواع دانه های روغني.

خدمات دامپروري:

خدمات جمع آوري شير، توليد ژل رويال از زنبورعسل، تهيه فرآورده های لبني مثل «کشک – پنير– دوغ»، فرآوري و بسته بندي عسل.

کشاورزي – دامپروري – شيلات:

توليد و بسته بندي کودهاي ارگانيک، تهيه انواع کودهاي فسيلي، تهيه و بسته بندي تخم انواع گلها، تاکسي درمي پرندگان، حيوانات و آبزيان، بسته بندي تخم مرغ بومي.

 فعاليتهاي توليدي «صنعت» 

معرفی 25 شغل کم هزینه خانگی (ویژه خانم ها)

شغل در خانه با سایت فروش صنایع دستی خانگی

شاید خیاطی را بتوان جزو سرشناس ترین مشاغل خانگی قرار داد

صنايع نساجي، پوشاک و سراجي «مشروط به عدم بهرهگیری از چرخ صنعتي». طراحي و دوخت لباس، خياطي لباس عروس، شلوار دوز، راسته دوز، نازک دوز مردانه، ضخيم دوز مردانه، نازک دوز زنانه، بچه گانه دوز، پيراهن دوزمردانه و شوميزه زنانه، بافندگي، ملحفه دوزي، پرده دوزي، توليد روميزي، بافت های ترکيبي.

صنايع غذايي

توليد و بسته بندي ترشيجات و شور، ماست بند، توليد گلاب و عرقيات گياهي، توليد و بسته بندي آبليمو، آبغوره، سرکه، نارنج، نبات پزي، شيريني پزي سنتي، پخت انواع نان، تهيه شکلات، تهيه لواشک، تهيه مرباجات، تهيه ماهي فرآوري شده «دودي – شور»، توليد انواع رب، توليد رشته آشي.غذاهای سنتی ترکیه

ساير بخش صنعت

از مشاغل خانگی زنان میتوان مونتاژ اسباب بازي و لوازم پرورش فکري کودکان، مکرومه بافي، کيف سازي، کوبلن دوزي، عروسک دوزي، تولید جعبه های فانتزي، طناب بافي، گلسازي، تولید ميوه های خمير چيني، مهرسازي، قاب سازي، توپ دوزي پارچه ای، توپ دوزي چرمي، تابلو ساز تزئيني را نام برد.

 کسب و کارهايی با گرايش فناوري اطلاعات «تهيه برنامه نرم افزاري»

شغل خانگی

مزایای کسب و کارها و مشاغل خانگی چیست؟

مشاغل خانگی باعث توسعه فرهنگ کار در خانواده میگردد

– در مشاغل خانگی تفکیک جنسیتی وجود ندارد و زنان و مردان میتوانند با دقت به مهارت خود در خانه، نه تنها برای خود بلکه برای سایر اعضای خانواده شغل ایجاد کنند.

– مزیت دیگر مشاغل خانگی کاهش هزینه های رفت و آمد و همین طور مشکلات ناشی از ترافیک می باشد.

– میتوان در کنار خانواده و همراه با مراقبت از فرزندان، در محیط آرام، راحت و امن خانه مشغول به کار و کسب در آمد شد.

– بهرهگیری از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد اساس های کار خانوادگی دیگر مزیت مشاغل خانگی می باشد و همین طور در کسب و کارهای خانگی امکان انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی به شیوه استاد – شاگردی بین اعضاء خانواده نیز وجود دارد.

– مشاغل خانگی همین طور باعث توسعه فرهنگ کار در خانواده می‌گردد. در عین حال که فرزندان از حضور پدر یا مادرخود در خانه احساس امنیت میکنند، اهمیت کسب و کار را از نزدیک یاد می‌گیرند

– از دیگر مزایا، انعطاف پذیری مشاغل خانگی می باشد به گونه ای که فرد با هزینه بسیار اندکی می‌تواند برای تغییر و بهبود کارش قدم بردارد.

– دولت نیز در راستای حمایت از متقاضیان مشاغل خانگی، تسهیلاتی را برای این امر اختصاص داده هست.

– با سرمایه نخست اندک و محدود میتوان کار خود را آغاز کرده و نیاز به دفتر، میز، منشی و… نمی باشد و با داشتن حداقل امکانات از قبیل یک خط تلفن و کارت ویزیت برای معرفی خودتان به خریداران کالا یا خدمات میتوان یک کسب و کار پیروز راه اندازی کرد.

– از دیگر مزایای مشاغل خانگی بهرهگیری از فضای مجازی اینترنت برای کسب در آمد، بازاریابی و دسترسی راحت به خریداران می باشد که بسیار آسان تر از روش های بازاریابی سنتی می باشد.

معرفی 25 شغل کم هزینه خانگی (ویژه خانم ها)

صنایع دستی و مشاغل خانگی

نساجی سنتی بافته های داری و زیر اندازها پوشاک سنتی
چاپ های سنتی سفال و سرامیک و کاشی سنتی صنایع دستی چرمی
صنایع دستی مستظرفه صنایع دستی فلزی صنایع دستی چوبی و حصیری
هنر های دستی دریایی صنایع دستی سنگی هنرهای دستی وابسته به معماری
آبگینه پیشه های سنتی وابسته به صنایع دستی رودوزی سنتی

لینک های مرتبط : | کیف سنتی | آویزهای دیواری سنتی | گلیم دستباف ایرانی | محصولات حصیری |

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد