صنایع‌دستی در لرستان

۹۰ رشته صنایع‌دستی در لرستان وجود دارد

صنایع دستی بی نهایت زیبای استان لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان گفت: ۹۰ رشته صنایع‌دستی در استان وجود دارد.

عطا حسن‌پور امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بیش از ۶ هزار صنعت‌گر در رشته‌های مختلف این حوزه مشغول به فعالیت هستند که دو هزار صنعت‌گر فعال داریم، دو هزار نیمه فعال و دو هزار صنعت‌گر نیز متاسفانه این هنر را کنار گذاشته‌اند.

وی تصریح کرد: ‌مهمترین مشکل صنعت‌گران و هنرمندان صنایع‌دستی ما تهیه مواد خام اولیه است، به عنوان مثال فلز ورشو مدت‌هاست که وارد ایران نمی‌شود و قلم‌زن‌های چیره‌دست ما ناگزیر هستند روی سینی‌های قدیمی قلم‌زنی کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان خاطرنشان کرد: عمده صادرات صنایع‌دستی ما به‌صورت چمدانی است و متاسفانه هنوز بنگاه‌ها و تعاونی‌هایی که به شکل حجمی این محصولات را صادر کنند وجود ندارد و امیدواریم با ورود بخش خصوصی و معرفی شایسته صنایع‌دستی لرستان از جمله گلیم، ماشته وصنایع سنگهای قیمتی و نیمه‌قیمتی لرستان و… به صادرات موفق و برندسازی درخوری از این ظرفیت‌ها برسیم.

حسن‌پور ادامه داد: تنها شهر ملی ما در زمینه معرفی صنایع‌دستی بروجرد است که تحت عنوان شهر ملی ورشو در سطح کشور برند محسوب می‌شود و با همت بیشتر اداره‌کل میراث‌فرهنگی و خود صنعت‌گران لرستانی مابقی رشته‌های صنایع‌دستی استان معرفی و برندسازی خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آرشیو مطالب:

معرفی هنر صنایع دستی منبت کاری