تسهیل در کسب مجوزهای سرمایه گذاری صنایع دستی و گردشگری

تسهیل در کسب مجوزهای سرمایه گذاری صنایع دستی و گردشگری

تسهیل در کسب مجوزهای سرمایه گذاری صنایع دستی و گردشگری

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خراسان شمالی گفت : از ۲۹۹ رشته صنایع دستی متقاضیان برای ۲۶۰ رشته از طریق درگاه ملی، ثبت نام کرده اند و اعلام ، به منزله مجوز محسوب خواهد شد.

خرید صنایع دستی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما خراسان شمالی ؛ وزیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در سفر به خراسان شمالیتسهیل در کسب مجوزهای سرمایه گذاری بخش صنایع دستی و گردشگری با اشاره به سهولت دسترسی متقاضیان برای کسب مجوز  گفت : از ۲۹۹ رشته صنایع دستی متقاضیان برای ۲۶۰ رشته از طریق درگاه ملی، ثبت نام کرده اند و اعلام ، به منزله مجوز محسوب خواهد شد .

عزت ا… ضرغامی ، در مورد ایجاد پنجره واحد در این وزارتخانه هم گفت : با تدوین کتابچه ای و تعیین 180 نقطه  در این کتابچه با موضوعات گردشگری ، متقاضیان و سرمایه گذاران به راحتی می توانند با  استفاده از این کتابچه برای مجوزها و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری اقدام کنند .

وی هدف از این کار را تمرکززدایی در سطوح مختلف با نهضت تفویض اختیار به مدیران استانی بیان کرد و افزود: با هدف تسهیل و تسریع در فرآیندهای مدیریتی و رفع موانع دست و پاگیر نظام اداری متمرکز این کار انجام شده است.

ضرغامی گفت: توسعه زیرساخت های اجرایی دولت الکترونیک و استفاده گسترده از سامانه های اطلاعاتی که منجر به کسب رتبه های برتر دولت الکترونیک در ارزیابی سازمان اداری و استخدامی و سازمان فناوری اطلاعات شده است نیز از دیگر امور انجام شده در یک سال اخیر است.

کدام شهرها و روستاهای صنایع‌دستی ثبت ملی شدند؟

۷۴۵ اثر از خراسان شمالی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده که این تعداد آثار شامل ۵۲۵ اثر تاریخی، ۵۳ اثر طبیعی و ۱۴۱ اثر ناملموس و ۲۶ اثر منقول تاریخی است.

صنایع‌دستی و رسالت دولت سیزدهم در برنامه هفتم توسعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آرشیو مطالب: