تسهیل در کسب مجوزهای سرمایه گذاری صنایع دستی و گردشگری

تسهیل در کسب مجوزهای سرمایه گذاری صنایع دستی و گردشگری

تسهیل در کسب مجوزهای سرمایه گذاری صنایع دستی و گردشگری

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خراسان شمالی گفت : از ۲۹۹ رشته صنایع دستی متقاضیان برای ۲۶۰ رشته از طریق درگاه ملی، ثبت نام کرده اند و اعلام ، به منزله مجوز محسوب خواهد شد.

خرید صنایع دستی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما خراسان شمالی ؛ وزیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در سفر به خراسان شمالیتسهیل در کسب مجوزهای سرمایه گذاری بخش صنایع دستی و گردشگری با اشاره به سهولت دسترسی متقاضیان برای کسب مجوز  گفت : از ۲۹۹ رشته صنایع دستی متقاضیان برای ۲۶۰ رشته از طریق درگاه ملی، ثبت نام کرده اند و اعلام ، به منزله مجوز محسوب خواهد شد .

عزت ا… ضرغامی ، در مورد ایجاد پنجره واحد در این وزارتخانه هم گفت : با تدوین کتابچه ای و تعیین 180 نقطه  در این کتابچه با موضوعات گردشگری ، متقاضیان و سرمایه گذاران به راحتی می توانند با  استفاده از این کتابچه برای مجوزها و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری اقدام کنند .

وی هدف از این کار را تمرکززدایی در سطوح مختلف با نهضت تفویض اختیار به مدیران استانی بیان کرد و افزود: با هدف تسهیل و تسریع در فرآیندهای مدیریتی و رفع موانع دست و پاگیر نظام اداری متمرکز این کار انجام شده است.

ضرغامی گفت: توسعه زیرساخت های اجرایی دولت الکترونیک و استفاده گسترده از سامانه های اطلاعاتی که منجر به کسب رتبه های برتر دولت الکترونیک در ارزیابی سازمان اداری و استخدامی و سازمان فناوری اطلاعات شده است نیز از دیگر امور انجام شده در یک سال اخیر است.

کدام شهرها و روستاهای صنایع‌دستی ثبت ملی شدند؟

۷۴۵ اثر از خراسان شمالی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده که این تعداد آثار شامل ۵۲۵ اثر تاریخی، ۵۳ اثر طبیعی و ۱۴۱ اثر ناملموس و ۲۶ اثر منقول تاریخی است.

صنایع‌دستی و رسالت دولت سیزدهم در برنامه هفتم توسعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آرشیو مطالب: