اخبار صنایع دستی

معاون صنایع‌دستی کشور گفت: هنرمندان صنایع‌ دستی نقش مهمی در برپایی سفره‌های هفت‌ سین داشتند. ضمن اینکه بخش زیادی از سبد هدایای نوروزی را صنایع‌ دستی هنرمندان تشکیل می‌داد.

به‌گزارش خبرگزاری مهر، پویا محمودیان، در جلسه ارزیابی خدمات و فعالیت‌های ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در نوروز ۱۴۰۱ که با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در محل سالن خلیج فارس معاونت گردشگری برگزار شد با بیان این مطلب به مهمترین برنامه‌های این معاونت در نوروز اشاره کرد و افزود: نظارت بر قیمت‌ها، برگزاری مسابقات، اجرای تورهای بازدید از کارگاه‌ها، اختصاص هدایای مسابقات از محصولات صنایع‌دستی، پخش برنامه‌های مرتبط با صنایع‌دستی از شبکه‌های صدا و سیما، برگزاری جشن‌ها در بازارچه‌های صنایع‌دستی و کلنگ‌زنی بازارچه‌های جدید و … از مهمترین برنامه‌هایی است که در نوروز ۱۴۰۱ اجرا شد.

وی اضافه کرد: امسال تمام بخش‌ها در ستاد و استان‌ها پای کار بودند و تمام معاونت‌ها به خوبی از عهده مأموریت‌های خود برآمدند. همه تلاش کردیم تا شاهد افزایش رضایت و شادمانی مردم و ذی نفعان هر سه حوزه این وزارتخانه باشیم.

محمودیان خاطرنشان کرد: در نقاط مختلف کشور امسال بازارچه صنایع‌دستی راه‌اندازی شد و شاهد فروش بالای هنرمندان صنایع‌دستی هستیم به گونه‌ای که بعضی از استان‌ها ۱۰ میلیارد تومان فروش محصولات صنایع‌دستی داشتند. تمام این آمار در حال جمع‌آوری است و آمار دقیق فروش به زودی اعلام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed