طراحی دکوراسیون سنتی

دکوراسیون سنتی ایرانی

طراحی داخلی سنتی دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد – یک سبک کلاسیک، گرم، آرامش بخش و آشنا که ریشه در سنت های گذشته دارد بدون اینکه مختص هیچ دوره زمانی خاصی باشد.

طراحی داخلی سنتی سبک محبوبی از دکوراسیون است که عمدتاً بر اساس سبک‌های ایرانی قرون گذشته تصورات مرسوم از ظاهر خانه است.

یک طرح سنتی طراحی داخلی بی زمان و بی مکان، راحت، اما بیش از حد فانتزی نیست. انواع مبلمان، منسوجات، پالت‌های رنگی، آویزهای سنتی دکوری و دکور مورد استفاده در اتاق‌هایی که به‌طور سنتی طراحی شده‌اند، به تاریخچه‌ی اتاق‌ها اشاره می‌کنند به عنوان مثال، یک اتاق خواب به سبک سنتی ممکن است شامل یک طرح رنگی خنثی باشد. یک تخته چوبی کنده کاری شده یا روکش دار؛ پنجره های مزین شده با شیشه های رنگی و چراغ های نفتی رومیزی؛ یک صندوقچه آهنی و یا چوبی یک  دیوارکوب سنتی از نوع چشم نظر، گلیم دستباف، و احتمالا استفاده از محصولات حصیربافی .

طراحی دکوراسیون سنتی :

برند صنایع دستی دوراونتاش این وظیفه را پروژه سنتی نامگذاری می کند. هدف این است که به خانه سبک سنتی مشتری خود یک به روز رسانی تازه و مدرن بدهند. با دیوارکوب های سنتی اما طراحی شده برای دنیای امروز، بافته ها حصیری مانند سفره حصیری، زنبیل و دیگر محصولات حصیری ،گلیم ها که به تنهایی بخش جدا نشدنی در طراحی دکوراسیون سنتی و البته مدرن هستند .چراکه سبک مدرن با سرعت بالایی در حال غرق شدن در سبک سنتی و کلاسیک است

سبک دکوراسیون سنتی

ریشه های سبک طراحی داخلی سنتی :

طراحی داخلی سنتی به آرامی در پس زمینه زمزمه می کند در حالی که طراحان مدرن قرن از روش‌های جدید تولید و طراحی پس از جنگ برای تولید ،فرش ،دکوری های دیواری، مبلمان و اشیاء خانگی نوآورانه با استفاده از مواد جدید استفاده می‌کردند، طرفداران طراحی سنتی از همان روش‌های تولید برای ایجاد صندلی‌های کلاسیک استفاده می‌کردند.

طراحی سنتی امروز:

فقط به این دلیل که طراحی سنتی ریشه در سنت دارد به این معنی نیست که تغییر نمی کند و نباید با زمان تغییر کند. بسیاری از خانه های سنتی امروزی دارای عناصر مدرنی مانند جزایر آشپزخانه بزرگ و فضاهای با پلان باز هستند. طراحان کنونی احتمالاً قطعات معاصر، رنگ‌های جسورانه‌تر، و مبلمان و دکورهای قدیمی‌تر را اضافه می‌کنند تا یک ریف بر سبک کلاسیک ایجاد کنند که بسیاری آن را سنتی جدید می‌نامند. ترکیبی از طراحی سنتی و معاصر، سبک ترانزیشنال به یک دسته بندی دکوراسیون داخلی تبدیل شده است.

دکوراسیون ایرانی

ویژگی های کلیدی سبک طراحی داخلی سنتی :

 • طراحی بر اساس سبک های گذشته است، اما اغلب با جزئیات کمتر تزئینی به پایان می رسد
 • اتاق ها به گونه ای تنظیم شده اند که کاربردی، مناسب خانواده و راحت باشند
 • فضاهای داخلی ممکن است شامل عناصر معماری سنتی مانند قالب گیری تاج و گلدان باشد
 • پالت های رنگی شامل رنگ های خنثی ظریف با استفاده کم از رنگ های پررنگ است
 • پوشش اتاق فقط با یک فرش یا گلیم کوچک تر از مساحت کف اتاق
 • دیوارها معمولاً با رنگ‌های خنثی رنگ‌آمیزی می‌شوند، اما ممکن است شامل کاغذدیواری‌های طرح‌دار ظریف در نقوش سنتی مانند گل‌دار، راه‌راه باشد.
 • منسوجات معمولاً خنثی یا با طرح‌های ظریف مانند کاغذ دیواری هستند و ممکن است شامل پنبه سنگین، پشم، مخمل، خز و ابریشم باشد.

نکات دکوراسیون داخلی سنتی :

 • به چیدمان مبلمان، اولویت دادن به تقارن و انسجام توجه کنید تا اتاق‌ها برای خانواده‌ها، دوست‌داشتنی و استفاده را آسان کنید.
 • پالت رنگی خنثی را انتخاب کنید که به نفع رنگ های خاکی یا جواهری باشد
 • به دنبال قطعاتی باشید که از نظر سبک و رنگ به طور هماهنگ با هم کار می کنند، اما به دنبال مجموعه های هماهنگ از همه چیز نباشید، در غیر این صورت ظاهر نمایشگاه مبلمان خواهید داشت.
 • از پاشیدن اشیاء عتیقه، قطعات معاصر یا آثار هنری قدیمی که با طراحی کلی هماهنگ است اما ابعاد بیشتری می بخشد نترسید.
 • از اثاثیه نرم و منسوجات با رنگ های ظریف، راه راه، گل و چهارخانه استفاده کنید.
 • نسخه های ساده و معاصر مانند لوستر کلاسیک، آویزهای دیواری، دیوارکوب ها را نصب کنید.
 • قالی‌های قدیمی به‌سبک ایرانی برای افزودن الگو و جذابیت به یک اتاق سنتی خوب عمل می‌کنند. انتخاب یک گلیم ایرانی بیش از حد رنگ شده در اینجا می تواند کمی مزیت را اضافه کند.
 • رنگ های چوبی گرم و غنی مانند گردو را برای مبلمان و لکه های تیره تر را برای کفپوش انتخاب کنید
 • از لوازم سنتی مانند رومیزی، شمعدان، ست‌های چینی و کتانی قدیمی استفاده کنید، اما به روشی دقیق ویرایش شده و عمدی استفاده کنید تا درهم و برهم و قدیمی به نظر نرسید.
 • سبک سنتی را به‌جای هدف نهایی، به عنوان نقطه عزیمت در نظر بگیرید، احساس آزادی در ترکیب عناصر غیر سنتی برای ایجاد فضای شخصی‌تر و خاطره‌انگیزتر

 

1 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آرشیو مطالب:

صنایع دستی خاتم کاری روی چوب